REKRUTACJA DO MIĘDZYNARODOWEJ SZKOŁY DOKTORSKIEJ (MSD) i SZKOŁY DOKTORSKIEJ MEDYCYNY MOLEKULARNEJ (SMM) UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO W ŁODZI

Uniwersytet Medyczny w Łodzi ogłasza nabór do Międzynarodowej Szkoły Doktorskiej i Szkoły Doktorskiej Medycyny Molekularnej na rok akademicki 2024/2025.

Kształcenie w Międzynarodowej Szkole Doktorskiej i Szkole Doktorskiej Medycyny Molekularnej:

• trwa 8 semestrów i kończy się złożeniem rozprawy doktorskiej;
  • przygotowuje do uzyskania stopnia doktora w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu,

w dyscyplinach naukowych:

• nauki medyczne (MSD i SMM),
  • nauki o zdrowiu (MSD)
  • nauki farmaceutyczne (MSD i SMM).

Wykaz miejsc przyznanych jednostkom organizacyjnym w Międzynarodowej Szkole Doktorskiej i Szkole Doktorskiej Medycyny Molekularnej na rok akademicki 2024/2025 dostępny jest w systemie elektronicznym Uczelni (IRK) lub na stronach internetowych szkół:

1. MSD https://szkoladoktorska.umed.pl/rekrutacja/rekrutacja-2024-2025/
  2. SMM https://smm.umed.pl/rekrutacja/rekrutacja-2024-2025/

Postępowanie Rekrutacyjne do Międzynarodowej Szkoły Doktorskiej odbywa się w drodze konkursu i  prowadzone jest na podstawie:

• Zarządzenia Rektora w sprawie ogłoszenia na rok akademicki 2024/2025 naboru i limitu przyjęć do Międzynarodowej Szkoły Doktorskiej oraz wykazu miejsc w Międzynarodowej Szkole Doktorskiej przyznanych jednostkom badawczo-dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
  • Uchwały nr 3/2024 z dnia 1 lutego 2024 r. Senatu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi w sprawie zasad rekrutacji do Międzynarodowej Szkoły Doktorskiej na rok akademicki 2024/2025.
  • Zarządzenia nr 14/2024 z dnia 13 lutego 2024r. w sprawie planu rekrutacji do Międzynarodowej Szkoły Doktorskiej na rok akademicki 2024/2025.

Postępowanie Rekrutacyjne do Szkoły Doktorskiej Medycyny Molekularnej odbywa się w drodze konkursu i prowadzone jest na podstawie:

• Zarządzenia Rektora w sprawie ogłoszenia na rok akademicki 2024/2025 naboru, limitu przyjęć do Szkoły Doktorskiej Medycyny Molekularnej, wykazu miejsc przyznanych jednostkom organizacyjnym oraz wykazu tematów prac badawczych zgłoszonych przez jednostki organizacyjne i partnerów.
  • Uchwały nr 5/2024 z dnia 01 lutego 2024 r. Senatu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi w sprawie zasad rekrutacji do Szkoły Doktorskiej Medycyny Molekularnej na rok akademicki 2024/2025.
  • Zarządzenia nr 13/2024 z dnia 13 lutego 2024r. w sprawie planu rekrutacji do Szkoły Doktorskiej Medycyny Molekularnej na rok akademicki 2024/2025.

Kandydat jest zobowiązany do przestrzegania terminów określonych w planach rekrutacji dla danej szkoły.

O przyjęcie do szkoły doktorskiej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi ubiegać się może absolwent odpowiednego kierunku studiów wyższych, który:

1. posiada tytuł zawodowy magistra, magistra inżyniera albo równorzędny;
  2. uzyskał zgodę proponowanego promotora na sprawowanie opieki naukowej nad przygotowaniem rozprawy doktorskiej;
  3. włada językiem angielskim na poziomie biegłości językowej co najmniej B2;
  4. nie jest doktorantem w innej szkole doktorskiej.

Kandydat jest zobowiązany zarejestrować się w systemie elektronicznym Uczelni, następnie złożyć do komisji rekrutacyjnej – za pośrednictwem Centrum Obsługi Doktorantów, w terminie określonym w planie rekrutacji dla danej Szkoły Doktorskiej – oryginały dokumentów wskazane w § 9 Uchwały w sprawie zasad rekrutacji do szkoły doktorskiej na rok akademicki 2024/2025.

Kandydat składa komplet dokumentów w podpisanej białej tekturowej teczce w terminie

od 02 do 19 lipca 2024 r. po wcześniejszym umówieniu spotkania w Centrum Obsługi Doktorantów wysyłając mail na adres cod@umed.lodz.pl w temacie wpisując imię i nazwisko – rekrutacja do MSD lub SMM – rezerwacja wizyty

W przypadku cudzoziemców dopuszcza się przesłanie skanów dokumentów, o których mowa w § 9, za pośrednictwem poczty elektronicznej, z zastrzeżeniem, że dokumenty te zostaną przesłane w terminie określonym w planie rekrutacji, a oryginały dokumentów zostaną dostarczone do Komisji Rekrutacyjnej, za pośrednictwem Centrum Obsługi Doktorantów, nie później niż w terminie:

1) 4 dni po opublikowaniu listy kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia do Szkoły Doktorskiej;

2) 30 dni po opublikowaniu listy kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia do Szkoły Doktorskiej − w przypadku gdy wymagane jest uzyskania przez cudzoziemca wizy uprawniającej do pobytu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

W przypadkach, o którym mowa powyżej za datę złożenia dokumentów przyjmuje się datę wysłania e-maila zawierającego skany dokumentów.

Składając dokumenty w Centrum Obsługi Doktorantów, kandydat zobowiązany jest do okazania dokumentu tożsamości.

Dokumenty złożone po w/w terminie nie biorą udziału w rekrutacji do Szkoły Doktorskiej.

Bliższe informacje znajdą Państwo na stronach:

Międzynarodowej Szkoły Doktorskiej pod adresem http://szkoladoktorska.umed.pl/rekrutacja/

Szkoły Doktorskiej Medycyny Molekularnej pod adresem https://smm.umed.pl/rekrutacja/rekrutacja

e-mail: cod@umed.lodz.pl

Centrum Obsługi Doktorantów

z siedzibą przy Placu Hallera 1, piętro II, pokój 236 i 237.

(Obsługa klienta prowadzona jest w godzinach od pn. do śr. 9,00-15,00 i w piątki 9:00-15:00)

Opublikowano: 2 lipca 2024