KOMUNIKAT REKTORA w sprawie zgłaszania wniosków o przyznanie miejsc/a w Międzynarodowej Szkole Doktorskiej i Szkole Doktorskiej Medycyny Molekularnej

KOMUNIKAT REKTORA
Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

w sprawie zgłaszania wniosków o przyznanie miejsc/a w Międzynarodowej Szkole Doktorskiej i Szkole Doktorskiej Medycyny Molekularnej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na rok akademicki 2024/2025

Rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi informuje, że od dnia 01 do 31 marca 2024r. będzie istniała możliwość złożenia za pośrednictwem Aplikacji Procesowej AP 18 w systemie Process Portal wniosków o przyznanie miejsc/a na rok akademicki 2024/2025 w:

• Międzynarodowej Szkole Doktorskiej (MSD)
  • Szkole Doktorskiej Medycyny Molekularnej (SMM)

Wniosek do danej szkoły i w danej dyscyplinie składają kierownicy jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi w systemie informatycznym Proces Portal.
O przyznanie miejsc w szkołach doktorskich mogą ubiegać się jednostki organizacyjne, które:

1. realizują projekty lub granty badawcze;
  2. uzyskują ze źródeł zewnętrznych środki finansowe na pokrycie kosztów kształcenia doktorantów, stypendiów doktoranckich lub kosztów badań realizowanych przez doktorantów, lub prowadzące działalność badawczą z udziałem doktorantów, udokumentowaną publikacjami lub projektami naukowymi;
  3. posiadają, w okresie trzech lat przed złożeniem wniosku, osiągnięcia naukowe potwierdzone punktacją uzyskaną przez proponowanych promotorów, przyznaną za artykuły opublikowane w czasopismach naukowych, ujętych w wykazie ogłoszonym komunikatem ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego i nauki.

W przypadku jednostek organizacyjnych prowadzących współpracę z zagranicznymi uczelniami lub instytucjami naukowymi, zmierzającą do nadania wspólnego stopnia doktora, wniosek o przyznanie miejsca w Szkole Doktorskiej może być rozpatrzony z pominięciem zasad, o których mowa w punktach 1-3.

Każdemu partnerowi współpracującemu z Uniwersytetem w zakresie kształcenia doktorantów w Szkole Doktorskiej Medycyny Molekularnej na podstawie zawartego porozumienia przysługuje prawo zgłoszenia za pośrednictwem jednostki organizacyjnej UM nie więcej niż 3 tematów prac badawczych, Nabór, limit przyjęć do szkół doktorskich, wykaz miejsc przyznanych jednostkom organizacyjnym oraz wykaz tematów prac badawczych zgłoszonych przez jednostki organizacyjne i partnerów (w przypadku SMM) ogłasza Rektor w drodze zarządzeń , w terminie określonym w planie rekrutacji dla danej szkoły doktorskiej.

Uwaga: Kierownicy jednostek organizacyjnych wnioskujący o miejsce w ramach finansowania zewnętrznego (dotyczy tylko Międzynarodowej Szkoły Doktorskiej) proszeni są o składanie wniosków w systemie Proces Portal w momencie uzyskania informacji o przyznanym
finansowaniu lub w przypadku programu Doktorat Wdrożeniowy w momencie złożenia I części wniosku o dofinansowanie do MNiSW.

REKTOR
Uniwersytetu Medycznego w Łodzi