DZIEŃ ORGANIZACYJNY I ROKU MSD

W dniu 12 października 2023r. w Zespole Laboratoriów BRaIn przy ulicy Czechosłowackiej 4 w Łodzi odbył się dzień organizacyjny dla doktorantów I roku Międzynarodowej Szkoły Doktorskiej, podczas którego Prorektor ds. Rozwoju Nauki i Współpracy Międzynarodowej prof. dr hab. n. med.  Lucyna Woźniak oraz Dyrektor MSD prof. dr hab. n. med. Anna Woźniacka powitały doktorantów omawiając najważniejsze cele, które powinny zostać zrealizowane w Międzynarodowej Szkole Doktorskiej w odniesieniu do strategii Uczelni, jak również przekazały najważniejsze informacje związane z kształceniem w MSD. Doktorantów do świata projektów przeniosła Zastępca Dyrektora Biura Nauki, Strategii i Rozwoju mgr Aneta Andrzejczyk prezentując możliwości uczestniczenia i ich role w projektach, zaś o możliwościach wyjazdowych w ramach realizowanych prac doktorskich, w tym o programie Erasmus, jak również stypendiach opowiedziała Pani mgr Gracja Mecwaldowska-Domańska- Kierownik Działu Współpracy Zagranicznej oraz Pani mgr Katarzyna Everson- specjalista ds. wymiany międzynarodowej studentów i pracowników. Następnie Przewodniczący Rady Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Medycznego w Łodzi lek. wet. Piotr Kamola przedstawił najważniejsze informacje z punktu widzenia samorządu doktorantów, dając cenne wskazówki związane z organizacją pracy własnej z perspektywy doktoranta, jak również zachęcał do aktywnego udziału we wszelkich doktoranckich inicjatywach o charakterze naukowym, jak również włączenia się w życie integracyjno-kulturalne.

W związku z tym iż całe spotkanie odbywało się w zespole laboratoriów BRaIn prof. dr hab. n. med. Agnieszka Piastowska-Ciesielska – Kierownik Zespołu Laboratoriów BRaIn opowiedziała o tym naukowo-badawczym miejscu jako centrum, w którym mogą rozwijać się interdyscyplinarnie zespoły badawcze.

Na koniec spotkania poza uroczystym wręczeniu legitymacji doktoranckiej oraz pakietów powitalnych UMED doktoranci mogli wziąć udział w zwiedzaniu kompleksu Laboratoriów BraIn.

Serdecznie witamy nowo przyjętych doktorantów w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi życząc samych sukcesów!

Opublikowano: 13 października 2023