UNIWERSYTET MEDYCZNY W ŁODZI ZAINAUGUROWAŁ NOWY ROK AKADEMICKI

30 września Uniwersytet Medyczny w Łodzi zainaugurował nowy rok akademicki.

Uroczystość odbyła się w auli 1000 Centrum Dydaktycznego UM, która w swych progach gościła przedstawicieli doktorantów i studentów rozpoczynających naukę w Uczelni oraz reprezentantów pracowników nauki i administracji.

Wśród honorowych gości znaleźli się m.in.:

• Doradca Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Łukasz Rzepecki,
  • Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia, Waldemar Kraska,
  • Dyrektor Generalny w Ministerstwie Zdrowia, Blanka Wiśniewska,
  • Wicewojewoda Łódzki, Karol Młynarczyk,
  • Wicemarszałek Województwa Łódzkiego, Piotr Adamczyk,
  • Prezydent Miasta Łodzi, Hanna Zdanowska,
  • Przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi, Marcin Gołaszewski,
  • Wiceprezydent Miasta Łodzi, Adam Wieczorek,
  • Wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej w Łodzi, Mateusz Kowalczyk,
  • Prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi, Paweł Czekalski,
  • a także Parlamentarzyści, Rektorzy łódzkich uczelni, Dyrektorzy łódzkich szpitali, delegaci Ministerstwa Obrony Narodowej, Sztabu Generalnego Wojska Polskiego oraz Wojskowego Centrum Kształcenia Medycznego.

Doktoranci i studenci rozpoczynający naukę złożyli uroczyste ślubowania, a przedstawiciele poszczególnych kierunków studiów przystąpili do aktu Immatrykulacji.

Podczas uroczystości wyróżniono także finalistów i laureatów olimpiad przedmiotowych oraz najzdolniejszych uczestników uczelnianego projektu KUMPEL.

W swoim inauguracyjnym wystąpieniu Rektor, prof. Radzisław Kordek mówił o aktualnej sytuacji Uniwersytetu, jubileuszu dwudziestolecia Uczelni, ale także trudnej perspektywie najbliższych miesięcy.

Wykład inauguracyjny pt. „Medycyna precyzyjna w ostrej białaczce szpikowej. Hype or hope?”

wygłosiła Pani prof. dr hab. Agnieszka Wierzbowska, Kierownik Katedry i Kliniki Hematologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Uroczystość zakończył, jak zwykle szczególny, występ uczelnianego chóru pod batutą prof. Anny Domańskiej.

Przemówienie Przewodniczącego Rady Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Medycznego w Łodzi – Łukasza Dudy

Przemówienie Przewodniczącej Samorządu Studentów, Alicji Staszek

NADESŁANE LISTY GRATULACYJNE