W zeszłym miesiącu nasi doktoranci na specjalne zaproszenie dr Marii Długołęckiej-Graham mieli okazję uczestniczyć w Letniej Szkole Edukacji Klinicznej 2023 (ESSCE), wydarzeniu zorganizowanym przez Uniwersytet Edynburski. ESSCE to coroczne spotkanie, które podkreśla osiągnięcia doktorantów, oraz promuje interdyscyplinarne podejście.
ESSCE było nieocenioną okazją dla Filipa Karugi oraz Bartosza Szmyda do nawiązania współpracy z edukatorami i specjalistami z dziedziny opieki zdrowotnej z różnych środowisk. Ta interdyscyplinarna synergia miała na celu nie tylko wzbogacenie wiedzy, ale także poszerzenie horyzontów.
Ponadto, doktoranci mieli ogromny przywilej i zaszczyt odwiedzić salę tradycji Polskiego Uniwersytetu Medycznego w Edynburgu, gdzie sama dr Maria Długołęcka-Graham opowiedziała im o tym miejscu. Rola tego miejsca w polskiej edukacji i medycynie na pewno jest częścią polskiej historii, którą powinien poznać każdy lekarz i naukowiec.
Podsumowując, ESSCE 2023 na Uniwersytecie Edynburskim była niezwykłym i przełomowym doświadczeniem, które pozostawiło niezatarty ślad w akademickiej i zawodowej podróży naszych doktorantów.
Mamy nadzieję, że uczestnictwo w Letniej Szkole Edukacji Klinicznej 2023 przyczyniło się do osobistego i zawodowego rozwoju doktorantów, a także wzmocniło ich pasję do promowania dziedziny edukacji klinicznej.
W imieniu naszych doktorantów składamy podziękowania Pani Doktor Marii Długołęckiej-Graham, Prorektor ds. Rozwoju Nauki i Współpracy Międzynarodowej prof. dr hab. n.med. Lucynie Woźniak oraz Dyrektorowi Międzynarodowej Szkoły Doktorskiej prof. dr hab. n.med. Annie Woźniackiej za możliwość udziału w tak prestiżowym projekcie.