Komunikat Rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi W sprawie zgłaszania  wniosków o przyznanie miejsc/a w Międzynarodowej Szkole Doktorskiej

KOMUNIKAT REKTORA Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
W sprawie zgłaszania  wniosków o przyznanie miejsc/a w Międzynarodowej Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi  na rok akademicki 2022/2023

Rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi informuje, że od dnia 01 do 31 marca 2022r. będzie istniała możliwość złożenia za pośrednictwem Aplikacji Procesowej AP18 w systemie Process Portal wniosków o przyznanie miejsc/a w Międzynarodowej Szkole Doktorskiej na rok akademicki 2022/2023.

Wniosek w danej dyscyplinie składają kierownicy jednostek organizacyjnych w systemie informatycznym Uniwersytetu.

O przyznanie miejsc w Międzynarodowej Szkole Doktorskiej mogą ubiegać się jednostki organizacyjne które:

1)         realizują projekty lub granty badawcze;

2)         uzyskują ze źródeł zewnętrznych środki finansowe na pokrycie kosztów kształcenia doktorantów, stypendiów doktoranckich lub kosztów badań realizowanych przez doktorantów, lub prowadzące działalność badawczą z udziałem doktorantów, udokumentowaną publikacjami lub projektami naukowymi;

3)         posiadają, w okresie trzech lat przed złożeniem wniosku, osiągnięcia naukowe potwierdzone punktacją uzyskaną przez proponowanych promotorów, przyznaną za artykuły opublikowane w czasopismach naukowych, ujętych w wykazie ogłoszonym komunikatem ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego i nauki.

Wykaz miejsc przyznanych jednostkom wraz z proponowanymi tematami prac badawczych oraz zarządzenie o naborze i  limicie przyjęć do Międzynarodowej Szkoły Doktorskiej na rok akademicki 2022/2023 ogłoszony zostanie i podany do publicznej wiadomości na stronie internetowej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Uwaga: Kierownicy jednostek organizacyjnych wnioskujący o miejsce w ramach finansowania zewnętrznego proszeni są o składanie wniosku w systemie Proces Portal w momencie uzyskania informacji o przyznanym finansowaniu lub w przypadku programu Doktorat Wdrożeniowy w momencie złożenia I części wniosku o dofinansowanie do Ministerstwa Edukacji i Nauki.

REKTOR
Uniwersytetu Medycznego w Łodzi