Komunikat Rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

W sprawie zgłaszania  wniosków o przyznanie miejsc/a w Międzynarodowej Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi  na rok akademicki 2021/2022 przez kierowników jednostek organizacyjnych.

Rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi informuje, że od dnia 01 do 31 marca 2021r. będzie istniała możliwość składania za pośrednictwem Aplikacji Procesowej- Process Portal wniosków o przyznanie miejsc/a w Międzynarodowej Szkole Doktorskiej na rok akademicki 2021/2022.

Wniosek w danej dyscyplinie składają kierownicy jednostek organizacyjnych w systemie informatycznym Uniwersytetu- Process Portal.

O przyznanie miejsc w Międzynarodowej Szkole Doktorskiej mogą ubiegać się jednostki organizacyjne:

• realizujące projekty lub granty badawcze;
  • uzyskujące ze źródeł zewnętrznych środki finansowe na pokrycie kosztów kształcenia doktorantów, stypendiów doktoranckich lub kosztów badań realizowanych przez doktorantów, lub prowadzące działalność badawczą z udziałem doktorantów, udokumentowaną publikacjami lub projektami naukowymi;
  • posiadające, za ostatnie trzy lata poprzedzające złożenie wniosku, osiągnięcia naukowe potwierdzone punktacją uzyskaną przez proponowanych promotorów, przyznaną za:
    1. artykuły opublikowane w czasopismach naukowych ujętych w części A wykazu czasopism naukowych, ogłoszonego komunikatem ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego i nauki z dnia 25 stycznia 2017 r. (wykaz czasopism posiadających wskaźnik cytowań Impact Factor), lub
    2. artykuły opublikowane w czasopismach naukowych lub recenzowanych materiałach
      z konferencji międzynarodowych, ujętych w aktualnym wykazie, ogłoszonym komunikatem ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego i nauki.

Wykaz miejsc przyznanych jednostkom wraz z proponowanymi tematami prac badawczych oraz zarządzenie o naborze i  limit przyjęć do Międzynarodowej Szkoły Doktorskiej na rok akademicki 2021/2022 ogłoszony zostanie i podany do publicznej wiadomości na stronie internetowej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

REKTOR
Uniwersytetu Medycznego w Łodzi