Szanowni Państwo,

W związku z wymogami Ustawy z dnia 15 stycznia 2015r. o ochronie zwierząt wykorzystywanych do celów naukowych lub edukacyjnych (Dz.U. 2015 poz. 266) oraz rozporządzeniem MNiSW z dnia 5 maja 2015r. w sprawie szkoleń, praktyk i staży dla osób wykonujących czynności związane z wykorzystywaniem zwierząt do celów naukowych lub edukacyjnych (Dz.U. 2015 poz. 628),  serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniu dotyczącym pracy ze zwierzętami laboratoryjnymi, organizowanym przez Senacką Komisję ds. Badań na Zwierzętach.

Szkolenie będzie obejmować zakres tematyczny wymagany przy uzyskiwaniu uprawnień dla osób:
• odpowiedzialnych za planowanie procedur i doświadczeń oraz za ich przeprowadzenie,
• wykonujących procedury,
• uczestniczących w wykonywaniu procedur,
• uśmiercających zwierzęta wykorzystywane w procedurach.

Osobami mogącymi ubiegać się o udział w szkoleniu są wszystkie osoby posiadające wyższe wykształcenie, lub będące w trakcie studiowania, a także pracownicy techniczni, którzy prowadzą/uczestniczą lub planują rozpoczęcie projektu doświadczalnego z wykorzystaniem zwierząt. W przypadku osób będących jeszcze na studiach konieczna będzie zgoda opiekuna naukowego studenta.

Szkolenie stanowi niezbędny element formalny w ubieganiu się o uzyskanie stosownych zezwoleń na przeprowadzanie doświadczeń na zwierzętach.

Szkolenie składać się będzie łącznie z 49 godzin wykładów i ćwiczeń (szkoleniowych),  obejmujących m.in.
• obowiązujące przepisy krajowe dotyczące doświadczeń na zwierzętach,
• planowanie procedur i doświadczeń, przygotowanie wniosku do lokalnej komisji etycznej,
• realizacja zasady 3R,
• modyfikacje genetyczne zwierząt,
• zasady bezpieczeństwa i higieny pracy ze zwierzętami doświadczalnymi,
• postępowanie ze zwierzętami przeznaczonymi do wykorzystania lub wykorzystywanymi w procedurach,
• stosowanie wczesnego i humanitarnego zakończenia procedury.
Całość szkolenia odbędzie w Zwierzętarni Wydziału Farmaceutycznego i obejmować będzie zajęcia z żywym zwierzęciem (ul. Muszyńskiego 1).

Planujemy organizację szkolenia w terminie 02.03-06.03. 2020 r. Szkolenie odbędzie się jedynie w przypadku zebraniu grupy szkoleniowej – minimum 12 osób.

Koszt szkolenia:
• 1 100 PLN netto,  płatne notą wewnętrzną z konta delegującego zakładu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
• 1 400 PLN netto,  dla osób spoza Uczelni –  wpłata na konto Uczelni:

ING Bank Śląski Nr 46 1050 1461 1000 0005 0378 4118 z dopiskiem szkolenie –  zwierzęta laboratoryjne .

Osoby chętne do wzięcia udziału w szkoleniu, proszone są o dokonanie zgłoszenia do dnia 10 lutego 2020 r. na adres: justyna.malinowska@umed.lodz.pl

Zgłoszenie do uczestnictwa w szkoleniu będzie uwzględnione po dostarczeniu
do Zwierzętarni oryginałów not obciążeniowych (prosimy o nie przekazywanie not do Kwestury) lub po przesłaniu skanu potwierdzenia dokonania wpłaty na konto Uczelni.

W przypadku odwołania szkolenia opłaty zostaną zwrócone (wcześniejsze dokonywanie opłat względem terminu szkolenia uzasadnione jest koniecznością przygotowania zwierząt).

Serdecznie zapraszamy!

Plan zajęć VII edycja