Dzień organizacyjny dla doktorantów Szkół Doktorskich UMED

W dniu 11 października 2024 r. w Zespole Laboratoriów BRaIn przy ulicy Czechosłowackiej 4 w Łodzi odbył się dzień organizacyjny dla doktorantów I roku Międzynarodowej Szkoły Doktorskiej oraz Szkoły Doktorskiej Medycyny Molekularnej.

Podczas spotkania Prorektor ds. Nauki prof. dr hab. n. med. Agnieszka Piastowska-Ciesielska oraz Dyrektorzy Szkół Doktorskich: dr hab. n. med. Tomasz Boczek (MSD) i prof. dr. hab. n. med. Jakub Fichna (SMM) powitali doktorantów omawiając najważniejsze cele, które powinny zostać zrealizowane w trakcie kształcenia w Szkole Doktorskiej z uwzględnieniem strategii Uczelni, jak również omówili realizację programu kształcenia z uwzględnieniem najważniejszych punktów sprawozdawczo- ewaluacyjnych.
Zastępca Dyrektora Biura Nauki, Strategii i Rozwoju mgr Aneta Andrzejczyk zaprezentowała źródła finansowania działań międzynarodowych oraz przedstawiła jakie korzyści płyną z aplikowania o projekt MSCA PF. Kierownik Centrum Wsparcia Nauki – dr Paulina Hejduk przedstawiła możliwości finansowego wsparcia dla doktorantów oferowane przez UMED oraz NCN. O wyjazdach w ramach realizowanych prac doktorskich i związanym z tym finansowaniem opowiedziała Pani mgr Gracja Mecwaldowska-Domańska – Kierownik Działu Współpracy Zagranicznej. Następnie Przewodniczący Rady Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Medycznego w Łodzi lek. wet. Piotr Kamola zachęcał zebranych doktorantów do aktywnego udziału we wszelkich doktoranckich inicjatywach, jak również włączenia się w życie integracyjno-kulturalne.

Zwieńczeniem spotkania było uroczyste wręczenie doktorantom przez Dyrektorów Szkół Doktorskich legitymacji doktoranckich oraz pakietów powitalnych UMED.

Całe spotkanie odbyło się w zespole laboratoriów BRaIn – miejscu, w którym mogą rozwijać się interdyscyplinarnie zespoły badawcze, dlatego też w tym dniu doktoranci mogli zapoznać się z infrastrukturą jaką oferuje kompleks Laboratoriów BraIn.

Serdecznie witamy nowo przyjętych doktorantów w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi życząc samych sukcesów!

Opublikowano: 15 października 2024