Grant ISPAD-BreakthroughT1D dla doktoranta z Zakładu Biostatystyki i Medycyny Translacyjnej UM

Miło nam poinformować, że lek. Jędrzej Chrzanowski, doktorant z Zakładu Biostatystyki i Medycyny Translacyjnej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, otrzymał prestiżowy grant ISPAD-BreakthroughT1D o wartości 25 000 USD.

Lek. Jędrzej Chrzanowski reprezentował naszą uczelnię podczas 24 ISPAD Science School for Physicians, prestiżowego wydarzenia o charakterze warsztatowo-mentoringowym, które gromadzi młodych lekarzy i naukowców z całego świata, zajmujących się diabetologią dziecięcą.

ISPAD Science School for Physicians to unikalna okazja do rozwoju naukowego i klinicznego, a także budowania długotrwałych, międzynarodowych współprac, które mogą mieć istotny wpływ na postęp w diabetologii dziecięcej.

Grant ISPAD-BreakthroughT1D zostanie przeznaczony na kontynuację badań nad znaczeniem epigenetyki jako marekra ryzyka odległych powikłań w cukrzycy typu 1.

Serdecznie gratulujemy!

Opublikowano: 9 października 2024