PhD Summer School „How to influence scientific outcomes with innovations”

W dniach 9-12 lipca 2024 roku w Centrum Kliniczno-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, odbyła się Szkoła Letnia dla Doktorantów pt. „How to influence scientific outcomes with innovations”. Program ten, organizowany w ramach projektu STER NAWA, miał na celu wzbogacenie wiedzy doktorantów z zakresu nowoczesnych technologii i innowacji w nauce. Zajęcia były prowadzone przez wybitnych specjalistów, między innymi z USA, prof. Joannę Klubo-Gwiezdzinską z National Institute of Diabetes and Digestive and Kidney Diseases goszczącą w jednostce prof. Małgorzaty Karbownik-Lewińskiej, prof. Arkadiusza Sitka z Harvard Medical School, zaproszonego do Zakładu Medycyny Nuklearnej przez prof. Zbigniewa Adamczewskiego, a także przez kadrę naukową Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Uniwersytetu Łódzkiego.

Prof. Klubo-Gwiezdzinska skoncentrowała się na integracji innowacyjnych technologii z badaniami naukowymi, omawiając m.in. nowe metody diagnostyczne i terapeutyczne w raku tarczycy. Natomiast prof. Sitek prowadził warsztaty dotyczące zastosowania sztucznej inteligencji i analizy danych w opiece zdrowotnej, koncentrując się na systemach wsparcia decyzji klinicznych i obrazowaniu diagnostycznym.

Dodatkowo, uczestnicy mieli okazję wziąć udział w warsztatach i sesjach dyskusyjnych, które pozwoliły na bezpośrednią wymianę doświadczeń oraz nawiązanie cennych kontaktów zawodowych. Szkoła Letnia była nie tylko okazją do nauki, ale także do zbudowania sieci współpracy, co jest kluczowe dla rozwoju kariery naukowej.

Wszystkim doktorantom, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w ich karierach naukowych.
Opublikowano: 23 lipca 2024