Doktoranci Międzynarodowej Szkoły Doktorskiej laureatami 32. konkursu w programie STAR

Z przyjemnością informujemy, że doktoranci Międzynarodowej Szkoły Doktorskiej – lek. Zuzanna Nowicka i lek. Arkadiusz Michalak, zostali laureatami 32. konkursu w programie START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Program START jest najstarszym w Polsce programem stypendialnym dla najzdolniejszych młodych naukowców reprezentujących wszystkie dziedziny nauki. Jego celem jest wspieranie wybitnych młodych uczonych i zachęcanie ich do dalszego rozwoju naukowego.

Stypendyści i stypendystki programu START są wybierani w drodze wieloetapowego konkursu, w którym oceniana jest jakość ich dotychczasowego dorobku naukowego.

Stu najlepszych, którzy otrzymają roczne stypendium w wysokości 30 tys. zł. zostało wyłonionych z grupy 641 kandydatów.

Od roku 1993 FNP nagrodziła 3 500 osób i przyznała 4 136 stypendiów w łącznej wysokości ponad 96,5 mln zł.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych.

Opublikowano: 20 maja 2024