UMED partnerem VII Dnia Doktoranta

W dniach 13–14 maja odbędą się 7. edycja Dnia Doktoranta. Wydarzenie organizowane jest przez Uczelnianą Radę Samorządu Doktorantów UŁ, Uniwersytet Łódzki w partnerstwie z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi. Serdecznie zachęcamy wszystkich studentów i doktorantów do uczestnictwa w wydarzeniu!

13 maja odbędą się prelekcje, szkolenia oraz warsztaty zarówno dla doktorantów, absolwentów jak i kandydatów do szkół doktorskich. Na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego zaplanowano prelekcje i panel dyskusyjny poświęcony popularyzacji badań naukowych. W Centrum Szkół Doktorskich odbędą się natomiast szkolenia i warsztaty dotyczące m.in. składania wniosków grantowych, prawnych i praktycznych aspektów kształcenia w szkole doktorskiej czy też organizacji czasu pracy w języku polskim oraz angielskim.

Na zakończenie pierwszego dnia wydarzenia zaplanowano Drzwi Otwarte Szkół Doktorskich Uniwersytetu Łódzkiego oraz Międzynarodowej Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Zapraszamy wszystkich studentów i absolwentów zainteresowani kształceniem w szkołach doktorskich, którzy chcą poznać ich ofertę oraz zasady rekrutacji.

FORMULARZ REJESTRACYJNY

14 maja odbędzie się natomiast kolejna edycja Konkursu Talking Science dla studentów i doktorantów UŁ i Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Zadaniem uczestników będzie przedstawienie tematyki prowadzonych przez siebie badań naukowych/swoich zainteresowań badawczych w sposób zrozumiały dla szerokiego grona odbiorców. Czas wystąpienia nie może przekroczyć 180 sekund!  Jury wskaże laureatów konkursu, a publiczność zwycięzcę nagrody specjalnej. Łączna suma nagród to aż 32 tysiące złotych.

Serdecznie zapraszamy!

Opublikowano: 10 maja 2024