Termin realizacji: 9-12 Lipca 2024 | Miejsce: sala 01.11, Centrum Kliniczno-Dydaktyczne Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
W dniach 9-12 lipca 2024 roku w Centrum Kliniczno-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, odbyła się Szkoła Letnia dla Doktorantów pt. „How to influence scientific outcomes with innovations”. Program ten, organizowany…
Prof. Arkadiusz Sitek
Visiting Professor at the Department of Nuclear Medicine (Prof. Zbigniew Adamczewski)
Prof. Arkadiusz Sitek is a Professor at Harvard Medical School and an Associate Investigator at Massachusetts General Hospital, Center for Advanced Medical Computing and Analysis, where he applies expertise in artificial intelligence (Al), data science, and medical physics to address healthcare challenges. With over 20 years of experience in this field, he is passionate about integrating technology and medicine to enhance patient outcomes, improve clinical workflows. Previously employed at IBM and Philips Research in Cambridge. In ... więcej...
Szkoła Letnia odbędzie się w dniach 09-12 lipca 2024 roku (4 dni).
Liczba miejsc ograniczona – o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
Pierwszeństwo w aplikowaniu mają doktoranci studiujący w Międzynarodowej Szkole Doktorskiej.
Rejestracja rozpoczyna się 01.02.2024 i trwać będzie do 30.03.2024.
Aby się zarejestrować, skorzystaj z poniższego linku.
https://forms.office.com/e/j88QuRkYLz
Integrating & Icebreaking Online Session – 29.06.2024, godz. 17.00-19.00
Prowadzący: dr n. biol. Ewelina Łojewska
Spotkanie online, ma na celu integrację i przełamanie pierwszych lodów przed rozpoczęciem szkoły letniej. Sesja pre-learningowa jest specjalnie przygotowana dla doktorantów. Pozwoli na nawiązywanie kontaktów, dzielenie się doświadczeniami i budowanie relacji z osobami o różnych zainteresowaniach i obszarach badawczych. Poprzez angażujące aktywności i dyskusje uczestnicy będą mieli okazję nawiązać wartościowe relacje, wymienić pomysły i nastawić się na współpracę podczas nadchodzącej szkoły letniej. Bez względu na to, czy jesteś doświadczonym badaczem czy dopiero zaczynasz swoją doktorancką podróż, ta sesja ma na celu stworzenie przyjaznego środowiska sprzyjającego rozwojowi akademickiemu.
W świecie szybko rozwijającej się nauki sukces odnoszą ci, którzy rozumieją jak skutecznie wykorzystać różne innowacje. Przełomowe rozwiązania i innowacyjne podejście do problemu często zapewniają szybszy rozwój niż programy edukacyjne. Tylko nieliczni posiadają wiedzę na temat skutecznego integrowania innowacyjnych praktyk w swoje przedsięwzięcia badawcze. Szkoła Letnia dla doktorantów to wyspecjalizowany i intensywny program zaprojektowany w celu zapewnienia zaawansowanego kształcenia. Skoncentrowany na obszarze, w którym opieka zdrowotna spotyka się z innowacją. Główny nacisk programu kładzie się na to, jak innowacyjne technologie, metodyka i właściwe podejście wpływa na wyniki opieki zdrowotnej – ze szczególnym uwzględnieniem badań i praktycznych zastosowań.
Kurs ma na celu wypracowanie indywidualnych poglądów na temat zastosowania różnych innowacji podczas pracy klinicznej oraz podejścia pozwalającego na rozwiązanie problemów.
Poprzez wykłady, dyskusje przypadków i warsztaty, doktoranci nauczą się, jak skutecznie uwzględniać innowacje w rozwoju swojej kariery.
Głównym celem Szkoły Letniej jest wyposażenie doktorantów w odpowiednie narzędzia i umiejętności, które pozwolą na wniesienie znaczącego wkładu do nieustannie zmieniającego się środowiska opieki zdrowotnej.
Szkoła Letnia będzie prowadzona w Łodzi, w nowoczesnych obiektach Centrum Kliniczno-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego. Podczas trwania Szkoły Letniej będą Państwo mogli uczestniczyć w wykładach wybitnych wykładowców z zagranicznych instytucji. Obecność wszystkich zapisanych uczestników na zajęciach jest obowiązkowa.
Spotkania przedszkoleniowe będą odbywać się za pośrednictwem aplikacji Teams. Wymagają one aktywnego uczestnictwa, dyskusji i dialogu.
Zaliczenie opiera się na dwóch składowych z uwzględnieniem poniższej wagi:
Pisemna analiza przypadku i samoocena
Każdemu uczestnikowi kursu zostanie przydzielone jedno zagadnienie naukowe, które można analizować w grupach, jednak jego opis należy przygotować indywidualnie. Pisemna analiza nie powinna przekraczać jednej strony (maszynopis, czcionka o pojedynczych odstępach, 11 pkt.). Dodatkowo dopuszcza się dodanie maksymalnie trzech stron przykładów, tabel i rysunków.
Obecność i uczestnictwo w zajęciach
Opuszczenie więcej niż dwóch zajęć powoduje obniżenie oceny za uczestnictwo. Uczestnicy są również zobowiązani do punktualności na zajęciach. Jeśli nie możesz uczestniczyć w wykładzie, spóźnisz się na konferencję internetową lub musisz wcześniej wyjść, prosimy o wcześniejsze powiadomienie instruktora i asystenta dydaktycznego.
Doktoranci kształcący się w Międzynarodowej Szkole Doktorskiej otrzymają dodatkowo zaliczenie 15 godzin seminaryjnych – po pozytywnym ukończeniu szkoły letniej.
Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z Centrum Obsługi Doktorantów:
mgr Aleksandra Czekalska – Kierownik Centrum Obsługi Doktorantów
aleksandra.czekalska@umed.lodz.pl | (42) 272 50 79
+48 785 911 521 (w godzinach pracy COD)
mgr Ada Mikulska – Samodzielny referent ds. obsługi doktorantów
ada.mikulska@umed.lodz.pl | (42) 272 50 80
mgr Karolina Dzięcioł – Samodzielny referent ds. obsługi doktorantów
karolina.dzieciol@umed.lodz.pl | (42) 272 50 84
Uniwersytet Medyczny w Łodzi stawia sobie za cel zapewnienie dostępnej społeczności akademickiej. Zespół szkoły letniej jest odpowiedzialny za zapewnienie pomocy i dostępu dla słuchaczy ze specjalnymi potrzebami lub niepełnosprawnościami. Konieczne jest jednak jak najszybsze powiadomienie zespołu Centrum Obsługi Doktorantów, aby uniknąć opóźnień w udzieleniu wsparcia. Więcej informacji można uzyskać pod adresem e-mail: aleksandra.czekalska@umed.lodz.pl.