Uniwersytet Medyczny w Łodzi zainaugurował nowy rok akademicki

W dniu 1 października Uniwersytet Medyczny w Łodzi zainaugurował nowy rok akademicki.

Uroczystość odbyła się w auli 1000 Centrum Dydaktycznego UM, która gościła w swych progach między innym przedstawicieli doktorantów Międzynarodowej Szkoły Doktorskiej rozpoczynających naukę w Uczelni.

Wśród honorowych gości znaleźli się m.in.:

• Doradca Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Łukasz Rzepecki,
  • Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia, Piotr Bromber,
  • Wojewoda Łódzki, Tobiasz Bocheński,
  • Przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi, Marcin Gołaszewski,
  • Wiceprezydent Łodzi, Adam Pustelnik,
  • Wiceprezydent Łodzi, Joanna Skrzydlewska,
  • Sekretarz Okręgowej Rady Lekarskiej w Łodzi, Mateusz Kowalczyk,

a także Rektorzy łódzkich uczelni, delegaci Ministerstwa Obrony Narodowej, Sztabu Generalnego Wojska Polskiego oraz Wojskowego Centrum Kształcenia Medycznego.

Podczas uroczystości wręczono odznaczenia państwowe i uczelniane zasłużonym pracownikom Uniwersytetu.

Doktoranci Międzynarodowej Szkoły Doktorskiej rozpoczynający naukę złożyli uroczyste ślubowanie.

Rektor, prof. Radzisław Kordek w swoim inauguracyjnym wystąpieniu mówił o aktualnej sytuacji Uniwersytetu, przybliżył też plany związane z jego dalszym rozwojem.

Wykład inauguracyjny pt. „Leki biologiczne – blaski i wyzwania” wygłosiła prof. dr hab. Joanna Makowska, Kierownik Kliniki Reumatologii Uczelni.

Artystycznym dopełnieniem uroczystości był występ uczelnianego chóru, pod batutą prof. Anny Domańskiej.

Opublikowano: 4 października 2021