Konkurs PRELUDIUM BIS 2 – Narodowe Centrum Nauki

Szanowni Państwo- przyszli Promotorzy doktorantów Międzynarodowej Szkoły Doktorskiej UM,

Uprzejmie informujemy o ogłoszonym przez Narodowe Centrum Nauki konkursie PRELUDIUM BIS 2. Celem konkursu jest wsparcie kształcenia doktorantów w szkołach doktorskich i finansowanie projektów badawczych realizowanych przez doktorantów w ramach przygotowywanych przez nich rozpraw doktorskich. Budżet projektów PRELUDIUM BIS 2 może obejmować środki na badania w wysokości maks. 180 000 zł, koszty stypendium doktoranckiego oraz koszty pośrednie w wysokości maks. 20%.

W konkursie będą finansowane projekty trwające 36 lub 48 miesięcy.

Konkurs PRELUDIUM BIS 2 wspiera międzynarodową mobilność doktorantów, którzy są zobowiązani do realizacji trwającego od 3 do 6 miesięcy zagranicznego stażu badawczego finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA).

We wniosku składanym w konkursie PRELUDIUM BIS kierownik projektu określa tematykę projektu badawczego, który będzie realizowany przez doktoranta w ramach jego rozprawy doktorskiej. Po pozytywnej ocenie wniosku przez NCN i zakwalifikowaniu projektu do finansowania, kolejnym etapem jest rekrutacja doktoranta – osoby, która będzie realizowała projekt. Doktoranta rekrutuje się w ramach konkursu, którego zasady określone są w pkt. 2.1.3 Wynagrodzenia oraz stypendia dla studentów i doktorantów – Stypendium doktoranckie PRELUDIUM BIS załącznika nr 2 do Regulaminu przyznawania środków na realizację zadań finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki w zakresie projektów badawczych, określonego uchwałą Rady NCN nr 95/2019 z dnia 14 września 2020 r.

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które nie posiadają stopnia naukowego doktora oraz osoby, które nie są uczestnikami szkoły doktorskiej. W związku z tym w konkursie na doktoranta w przypadku PRELUDIUM BIS 2 nie mogą brać udziału doktoranci, którzy rozpoczęli kształcenie w szkołach doktorskich w roku akademickim 2020/2021. Doktoranci studiów doktoranckich wg starego systemu będą mogli przystąpić do konkursu, o ile planują kształcić się w szkole doktorskiej. Konkurs na doktorantów, którzy będą realizować PRELUDIUM BIS 2 jest adresowany do osób, które planują rozpocząć kształcenie w szkole doktorskiej w roku 2021/2022.

PRELUDIUM BIS to bowiem elitarna ścieżka finansowania doktorantów poza limitem obowiązującym w szkołach doktorskich.

Budżet konkursu wynosi 100 mln zł.

Wniosek należy złożyć wyłącznie w formie elektronicznej przez system ZSUN/OSF, dostępny pod adresem https://osf.opi.org.pl, zgodnie z procedurą składania wniosków.

Termin składania wniosków upływa 15 grudnia 2020 r. o godzinie 16:00. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi najpóźniej w czerwcu 2021 r.

Formularze wniosków będą dostępne w sytemie ZSUN/OSF

Prosimy o zapoznanie się z dokumentacją konkursową

Dodatkowo w marcu kierownicy jednostek, promotorów biorących udział w projekcie składają wnioski o przyznanie miejsca w Międzynarodowej Szkole Doktorskiej UM w ramach odrębnego limitu przyjęć takiego kandydata (finansowanego ze środków zewnętrznych) co przekłada się na gwarancje miejsca w MSD w przypadku uzyskania pozytywnego wyniku w postepowaniu rekrutacyjnym.

Opublikowano: 22 października 2020