Zaproszenie na spotkanie online z międzynarodowymi ekspertami na temat edukacji w erze COVID-19

EDUCATION IN TIMES OF COVID-19: PROMOTING COMPETENCE, INCLUSIVITY AND COLLEGIALITY

prof. Andrea Olschewski (Medical University of Gratz, Austria)
Integrated curricula in medicine – how experience of setting up a new medical school can inform reform of existing programmes

prof. Stephanie Marshall (Queen Mary University of London, UK)
Stepping up to leadership in our COVID-19 educational response

25 maja (poniedziałek) 15.00 – 18.00
26 maja (wtorek) 16.00 – 18.00
(istnieje możliwość udziału w jednym dniu spotkania)

W dniach 25 i 26 maja naszą Uczelnię wirtualnie odwiedzą Profesor Andrea Olschewski i Profesor Stephanie Marshall. W ciągu dwudniowego cyklu wykładów i warsztatów online przybliżą tematykę nauczania w erze COVID-19, tworzenia programów nauczania oraz tego jak umiejętności przywódcze wspomagają proces kształcenia.

Profesor Olschewski pełniła funkcję Prorektora Johannes Kepler University w Linz (Austria), do której została powołana, aby stworzyć od podstaw Kierunek Lekarski  uczelni. Obecnie pełni tam funkcję Dziekana Wydziału Medycyny. Pani Profesor odpowiada również za utworzenie pierwszego programów szkoły doktorskiej w języku angielskim na University of Graz (Austria). Jako ekspert była odpowiedzialna za ewaluację programów kształcenia na uczelniach medycznych w Bayreuth i Baden-Würtenberg w Niemczech, jest ekspertem Estońskiej Agencji Akredytacyjnej EKKA.

Profesor Marshall pełni funkcję Prorektora  Uniwersytetu Queen Mary w Londynie. Jest ekspertem w zakresie doskonałości w nauczaniu (teaching excellence) oraz umiejętności przywódczych (leadership) w systemie edukacji. Jej książki z tej dziedziny są znane na całym świecie. Książka
“A Handbook for Leaders in Higher Education: Transforming Teaching and learning” jest najlepiej sprzedającą się publikacją z zakresu przywództwa edukacyjnego. Pani Profesor jest także współtwórczynią Global Teaching Excellence Award (https://www.heacademy.ac.uk/awards/global-teaching-excellence-award-2018) i przez wiele lat pełniła funkcję CEO Higher Education Acedemy – instytucji wzynaczającej standardy szkolnictwa wyższego w Wielkiej Brytanii.

Spotkania z naszymi ekspertami będą prowadzone w języku angielskim.

Ponieważ spotkania będą odbywać się na platformie webinaryjnej, uprzejmie prosimy o potwierdzenie swojego udziału wypełniając ankietę: https://forms.gle/DerexUXAJV4HEiDh8.

Na adres mailowy podany w czasie rejestracji prześlemy Państwu link do webinarium.

UWAGA! Udział w warsztatach zalicza jeden dzień szkolenia z zakresu nauczania w dyscyplinach biomedycznych.

Serdecznie zapraszamy Państwa i Państwa Współpracowników do udziału w spotkaniu!

Janusz Janczukowicz z Zespołem Centrum Edukacji Medycznej

Opublikowano: 21 maja 2020