Program stażowy BioLAB dla studentów i doktorantów nauk biologiczno-chemicznych!

Szanowni Państwo,

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta zaprasza studentów i doktorantów nauk biologiczno-chemicznych do składania wniosków do Programu BioLAB 2020-21. Nabór wniosków trwa od 1 listopada 2019 r. do 1 lutego 2020 r.

Program BioLAB umożliwia odbycie rocznego stażu badawczego w laboratorium znajdującym się w jednej z czterech instytucji w USA:

  • University of Virginia, Charlottesville
  • University of Chicago, Chicago
  • University of Texas: Southwestern Medical Center, Dallas
  • Oklahoma Medical Research Foundation, Oklahoma City

Podczas stażu studenci prowadzą samodzielne badania w nowoczesnych laboratoriach, których wyniki często są publikowane w recenzowanych czasopismach naukowych. Oprócz tego biorą aktywny udział w życiu amerykańskiej uczelni, uczestniczą w seminariach, wykładach gościnnych oraz poznają amerykańską kulturę. W niektórych przypadkach mają również możliwość wykorzystania wyników badań do pracy magisterskiej/doktorskiej w uczelni macierzystej.

Więcej informacji

informacji o programie na stronie internetowej uczelni i/lub social mediach: pobierz propozycję notki (dokument tekstowy), grafika do social mediów (plik jpg), grafika na stronę (plik jpg).

Spotkanie informacyjne!

11 grudnia o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie online (webinar), które poprowadzi koordynatorka programu – Patrycja Donaburska. Konieczna jest rejestracja. Link do rejestracji znajduje się TUTAJ.
Podziel się
Opublikowano: 29 listopada 2019