Konkursy Narodowego Centrum Nauki: OPUS 18, SONATA 15 i PRELUDIUM 18 oraz PRELUDIUM BIS.

Szanowni Państwo,

informujemy, że dnia 16 września 2019 r. koordynatorzy dyscyplin NCN ogłosili konkursy OPUS18SONATA15 i PRELUDIUM18 oraz nowy konkurs PRELUDIUM BIS na projekty realizowane przez doktorantów, organizowany we współpracy z Narodową Agencją Wymiany Akademickiej (NAWA).

Formularze są już dostępne w systemie ZSUN/OSF.

Wnioski należy złożyć wyłącznie w formie elektronicznej przez system ZSUN/OSF, dostępny pod adresem https://osf.opi.org.pl, zgodnie z procedurą składania wniosków.

Termin składania wniosków upływa 16 grudnia 2019 r., natomiast w dniu 9 grudnia br. upływa nieprzekraczalny wewnętrzny termin składania wniosków.

Dane podmiotu na potrzeby wypełnienia wniosku

Nowością we wnioskach jest PLAN ZARZĄDZANIA DANYMI, który należy wypełnić. Pomocne mogą okazać się wytyczne NCN oraz Informacje o RDM na stronie Otwarty Umed>>  http://otwarty.umed.pl/r-d-m/. Konsultacji w tym zakresie udziela mgr Agnieszka Goszczyńska z Oddziału Bibliografii i Bibliometrii, tel. (42)2725408.

Począwszy od tej edycji we wszystkich konkursach NCN koszty pośrednie będą wynosić 20%, ale w przeciwieństwie do poprzednich regulacji będą naliczane również od kosztów aparatury naukowo-badawczej, urządzeń i oprogramowania.

Adres skrytki Uniwersytetu Medycznego w Łodzi: /UMEDLodz/domyslna

Więcej informacji mogą Państwo uzyskać dzwoniąc pod numery: (42) 272 54 43, 272 54 45

Dział Badań Naukowych i Rozwoju Naukowców NCN:
http://www.ncn.gov.pl/o-ncn/struktura

Podziel się
Opublikowano: 31 października 2019