Inauguracja roku akademickiego 2020/2021

Uniwersytet Medyczny w Łodzi zainaugurował nowy rok akademicki.

Z uwagi na wprowadzone obostrzenia związane z epidemią, 1 października – wypełniona każdego roku po brzegi aula 1000 Centrum Dydaktycznego UM – gościła w swych progach przedstawicieli doktorantów i studentów naszej Uniwersytetu, władze Wydziałów oraz Senat Uczelni.

Wśród honorowych gości znaleźli się Wojewoda Łódzki, Tobiasz Bocheński,Wicemarszałek Województwa Łódzkiego, Piotr Adamczyk, Wiceprezydent Miasta Łodzi, Adam Wieczorek, a także Komendanta Wojskowego Centrum Kształcenia Medycznego, płk lek. Zbigniew Aszkielaniec.

Przedstawiciele doktorantów i studentów, rozpoczynający naukę w naszej Uczelni, złożyli uroczyste ślubowanie, które było jednocześnie symbolem przystąpienia do aktu immatrykulacji.

Rektor, prof. Radzisław Kordek w swoim inauguracyjnym wystąpieniu mówił o aktualnej sytuacji Uniwersytetu, przybliżył też plany związane z jego dalszym funkcjonowaniem.

Wykład inauguracyjny pt. „Pandemie współczesnego świata” była uprzejma wygłosić Pani Profesor, Anna Piekarska, Kierownik Katedry i Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu.

Jego szczególny charakter, bieżący i jakże ważny dla nas wszystkich dziś temat, dopełnił uroczystość w dwójnasób.

Na ten niepewny i chyba ciężki rok, który przed nami, obok życzeń zdrowia i pomyślności, Rektor zostawił nas wszystkich ze słowami noblisty, Boba Dylana „Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nigdy nie gaś światełka nadziei”.

Opublikowano: 5 października 2020