Publiczna sesja sprawozdawcza doktorantów

Szanowni Państwo, Promotorzy i Doktoranci Międzynarodowej Szkoły Doktorskiej (MSD),

Zapraszamy w dniu 5 czerwca 2020 roku w godzinach 8:00-15:00 na publiczną sesję sprawozdawczą doktorantów I roku Międzynarodowej Szkoły Doktorskiej.

W trakcie spotkania każdy z doktorantów przedstawi 10 minutowe sprawozdanie ze swojej dotychczasowej pracy naukowej przeprowadzonej podczas I roku kształcenia.

Spotkanie uświetni wykład pochodzącego z Wielkiej Brytanii Profesora Trevora Gibbsa – wybitnego pracownika naukowego, pełniącego funkcję Konsultanta Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) z zakresu Edukacji Medycznej, Podstawowej Opieki Medycznej i Zdrowia Młodzieży. Profesor Gibbs jest członkiem zarządu sekcji International Affairs w Royal College of General Practitoners, pełni funkcję Konsultatnta ds. Edukacji The World Organization of National Colleges, Academies and Academic Associations of General Practitioners/Family Physicians (WONCA) oraz Konsultatnta ds. Edukacji przy The World Federation of Medical Education (WFME). W ramach współpracy z WONCA pracował nad tworzeniem międzynarodowych standardów kształcenia lekarzy rodzinnych (Global Standards for Family Doctors) a w ramach pracy dla WFME odpowiadał za tworzenie światowych standardów kształcenia studentów kierunków lekarskich (Global Standards for Medical Graduates).

Od wielu lat współpracuje ze stowarzyszeniem AMEE An International Assosication for Medical Eduaction a od 2019 roku pełni funkcję Prezydenta tej organizacji. AMEE zrzesza dziekanów, nauczycieli akademickich, egzaminatorów, studentów z ponad 90 krajów. Profesor Gibbs jest Sekretarzem inicjatywy BEME Best Evidence in Medical Education, której głównym celem jest tworzenie i popularyzowanie przeglądów systematycznych z zakresu edukacji medycznej, które mają stanowić podstawę do prowadzenia edukacji medycznej opartej na faktach. Jest to odpowiedź i działanie analogiczne do inicjatyw skupionych wokół medycyny opartej na faktach (Best Evidence Medicine). Do głównych zainteresowań naukowych Profesora Gibbsa należą edukacja medyczna w wymiarze międzynarodowym, rozwój edukacji medycznej w krajach rozwijających się, zdrowie młodzieży oraz związku pomiędzy stylem życia a zdrowiem. Profesor Gibbs jest autorem i współautorem kilkudziesięciu publikacji z zakresu edukacji medycznej. Zasiada w redakcji naukowej jednego z najbardziej znaczących czasopism naukowych z zakresu edukacji medycznej Medical Teacher.

Szczegółowy plan spotkania umieszczony będzie na stronie Międzynarodowej Szkoły Doktorskiej na 7 dni przed publiczna sesja sprawozdawczą.

Doktoranci proszeni są o:

• przygotowanie streszczenia swojego wystąpienia w dwóch wersjach językowych (polskiej i angielskiej) na druku „publiczna sesja sprawozdawcza – druk” (każda wersja max 2 strony A4, czcionka rozmiar 12, format pliku doc);
  • przesłanie ww. streszczenia mailem na adres: aleksandra.czekalska@umed.lodz.pl do dnia 15 maja 2020 r. i dostarczenie wydrukowanego i podpisanego przez doktoranta streszczenia wystąpienia do Centrum Obsługi Doktorantów do dnia 15 maja 2020 r.
Opublikowano: 13 lutego 2020