Academic Camps for Doctoral Candidates (ACDC)

Szanowni Państwo,

Krajowa Reprezentacja Doktorantów zaprasza do udziału w programie Academic Camps for Doctoral Candidates (ACDC), realizowanym przy wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w ramach konkursu „Organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego w 2020 roku”. ACDC jest programem mającym na celu wsparcie obcokrajowców rozpoczynających lub będących w trakcie kształcenia w szkołach doktorskich oraz na studiach doktoranckich w polskich podmiotach kształcących doktorantów.
Głównym celem projektu Academic Camps for Doctoral Candidates jest wspieranie procesu integracji doktorantów z zagranicy.
Program projektu tworzy cykl szkoleń online w języku angielskim z zakresu:

1. Procedury rozpoczęcia i kontynuowania kształcenia – legalizacja pobytu doktorantów zagranicznych w Polsce.
  2. Prawo szkolnictwa wyższego i nauki (w szczególności obejmujących prawa i obowiązki doktorantów, procedurę nadawania stopnia doktora w szkołach doktorskich).
  3. Komunikacja międzykulturowa (w szczególności obejmująca istotne wyróżniki kultury polskiej, specyfikę polskiej kultury akademickiej).

Szkolenia przeprowadzone zostaną w drugiej połowie listopada bieżącego roku.

Ponadto w ramach projektu, wszyscy obcokrajowcy realizujący doktorat w Polsce, mogą skorzystać z platformy, mającej na celu oferowanie wsparcia administracyjnego i prawnego: acdc.krd.edu.pl

Opublikowano: 30 października 2020